Naročite se na mesečno glasilo COMMUNIA
Mednarodno združenje COMMUNIA je pričela izdajati novo mesečno glasilo, da zagotovi jasen in razumljiv pregled dela in njihovih nedavnih dogodkov. V nadaljevanju najdete povezavo do registracije.
COMMUNIA, mednarodno združenje, ki zagovarja politike, ki širijo javno domeno in povečujejo dostop do ter ponovno uporabo kulture in znanja, je pričela izdajati novo mesečno glasilo. Namen je, da se oblikovalcem politik, partnerjem civilne družbe in vsem, ki jih zanima javna domena, zagotovi jasen in razumljiv pregled dela COMMUNIA in njihovih nedavnih dogodkov.
Glasilo bo izhajalo mesečno. Če želite biti na tekočem, vas vabimo, da se registrirate tukaj. Če ste prijavljeni na prejemanje obvestil o novicah o dogodkih, jih boste še naprej prejemali, kar pa ne vključuje prejemanja mesečnega novičnika, na kar se morate prijaviti posebej.
Dne 3. decembra 2024 je bila na sestanku v hotelu Four Points by Sheraton Ljubljana ustanovljena »Regionalna aliansa Knowledge Rights 21 – mreža knjižničarjev in strokovnjakov za avtorsko pravo iz Srednje in Jugovzhodne Evrope«. Sestanek je organiziral Inštitut za odprte podatke in intelektualno lastnino ODIPI, vodila pa ga je dr. Maja Bogataj Jančič.
Posnetki in predstavitve vseh govorcev na ERA KR21 konferenci Slovenija so zdaj dostopni na podstrani »Posnetki in PPT-ji predstavitev govorcev«.
Inštitut za odprte podatke in intelektualno lastnino ODIPI vas vljudno vabi na razpravo, ki jo organizira Predstavništvo Evropske komisije v Sloveniji, z naslovom »Demokracija v primežu dezinformacij: Kaj lahko stori EU?«. Dogodek bo potekal v petek, 13. decembra 2024, od 11.00 do 12.30 v Hiši EU ter tudi prek spleta.
Inštitut za odprte podatke in intelektualno lastnino ODIPI je 2. 12. 2024 organiziral ERA KR21 konferenco Slovenija ob podpori Ministrstva Republike Slovenije za visoko šolstvo, znanost in inovacije in programa Knowledge Rights 21 (KR21). Konferenca je bila namenjena predstavitvi najbolj aktualnih vprašanj na področju urejanja avtorskih pravic na področju znanosti in odprte znanosti v Evropski uniji (EU) in še posebej razpravi o avtorsko-pravnih ovirah in spodbudah za odprto znanost. Dogodek je predstavljal prispevek Vlade Republike Slovenije k uresničevanju ukrepa št. 2 Policy Agende Evropskega raziskovalnega prostora (ERA), katerega cilj je vzpostaviti spodbuden zakonodajni okvir EU za avtorsko pravo in upravljanje podatkov.