Vabilo na Dan odprtega znanja 2023 in delavnico
Vabimo vas na že četrti Dan odprtega znanja, ki bo letos potekal v okviru programa in ob podpori organizacije Knowledge Rights 21. Na dogodku bodo strokovnjaki iz različnih evropskih držav obravnavali dve temi: pravne podlage za podatkovno analitiko in odprto znanost v teoriji in praksi. Pridružite se nam in se seznanite z najnovejšimi spoznanji na področju odprtega znanja.
Dogodek bo potekal dne 17. oktobra 2023 od 9.30 do 14.40 v prostorih Muzeja sodobne umetnosti, Maistrova 3, 1000 Ljubljana (+MSUM). Delavnica bo potekala 18. oktobra 2023.
Prosimo, da se za udeležbo na dogodku in delavnici predhodno prijavite preko spleta na sledeči povezavi: prijava. Udeleženci se bodo lahko prijavili tudi na samem dogodku v +MSUM 17.10.2023 od 9.00 do 9.30.
Podrobnejši program dogodka je na voljo tukaj.
Dne 3. decembra 2024 je bila na sestanku v hotelu Four Points by Sheraton Ljubljana ustanovljena »Regionalna aliansa Knowledge Rights 21 – mreža knjižničarjev in strokovnjakov za avtorsko pravo iz Srednje in Jugovzhodne Evrope«. Sestanek je organiziral Inštitut za odprte podatke in intelektualno lastnino ODIPI, vodila pa ga je dr. Maja Bogataj Jančič.
Posnetki in predstavitve vseh govorcev na ERA KR21 konferenci Slovenija so zdaj dostopni na podstrani »Posnetki in PPT-ji predstavitev govorcev«.
Inštitut za odprte podatke in intelektualno lastnino ODIPI vas vljudno vabi na razpravo, ki jo organizira Predstavništvo Evropske komisije v Sloveniji, z naslovom »Demokracija v primežu dezinformacij: Kaj lahko stori EU?«. Dogodek bo potekal v petek, 13. decembra 2024, od 11.00 do 12.30 v Hiši EU ter tudi prek spleta.
Inštitut za odprte podatke in intelektualno lastnino ODIPI je 2. 12. 2024 organiziral ERA KR21 konferenco Slovenija ob podpori Ministrstva Republike Slovenije za visoko šolstvo, znanost in inovacije in programa Knowledge Rights 21 (KR21). Konferenca je bila namenjena predstavitvi najbolj aktualnih vprašanj na področju urejanja avtorskih pravic na področju znanosti in odprte znanosti v Evropski uniji (EU) in še posebej razpravi o avtorsko-pravnih ovirah in spodbudah za odprto znanost. Dogodek je predstavljal prispevek Vlade Republike Slovenije k uresničevanju ukrepa št. 2 Policy Agende Evropskega raziskovalnega prostora (ERA), katerega cilj je vzpostaviti spodbuden zakonodajni okvir EU za avtorsko pravo in upravljanje podatkov.